"Mieszkańcy zadziałali na swoją niekorzyść". Zostaną bez ogrzewania?

Warszawa

Marcin Gula, tvnwarszawa.plZimno na zoliborzu

Mieszkańcy bloku przy ul. Izabelli z niepokojem patrzą na słupki rtęci. Firma, która remontowała sieć ciepłowniczą, przerwała prace, ponieważ część lokatorów protestowała, że remont rozpoczął się bez konsultacji z nimi.

"Kaloryfery są odcięte od głównego węzła ciepłowniczego, instalacji łączącej w piwnicy brak i nie ma żadnych wieści kiedy, i czy w ogóle, prace mają zostać wznowione" - napisał na warszawa@tvn.pl jeden z mieszkańców bloku.

Mieszkańcy: Marzniemy w domach

Firma działająca na zlecenie administracji osiedla rozpoczęła remont instalacji na początku września, po wcześniejszym zawiadomieniu mieszkańców. Prace trwały do 12 września. Dzień później zostały przerwane.

"Okazało się, że część mieszkańców złożyła protest na prowadzone prace. Skutek jest taki, że od piątku 13 (nomen omen) prace zostały zawieszone" - żali się internauta.

"Kaloryfery zimne, nie ma perspektyw na zmianę sytuacji, Administracja milczy na temat rozwiązania problemu. Marzniemy w domach, dziś nad ranem miałem 17 st. C w mieszkaniu, a noc nie była zbyt zimna. Mam małe dziecko, nie protestowałem przeciw wymianie i remontowi, jestem tylko zaniepokojony dalszymi krokami spółdzielni" - czytamy w mailu do redakcji.

Administracja: Sami sobie zaszkodzili

- Mieszkańcy tego bloku zadziałali na swoją niekorzyść - mówi tvnwarszawa.pl Andrzej Nużyński, zastępca dyrektora ds. technicznych administracji osiedla Żoliborz IV - Wymiana instalacji w budynku przy Izabelli 16 była konieczna, dlatego podjęliśmy decyzję o remoncie, jednak po proteście mieszkańców musieliśmy przerwać prace - wyjaśnia.

Jest jednak szansa, że przed rozpoczęciem sezonu grzewczego remont zostanie zakończony. - Jeszcze w tym tygodniu zarząd, po konsultacjach z mieszkańcami bloku, podejmie decyzję o wznowieniu prac. Mamy na uwadze, że za oknem jest coraz chłodniej i sprawne ogrzewanie już wkrótce będzie niezbędne - zapewnia dyrektor Nużyński.

Firma wykonująca remont nie ma zbyt wiele czasu, bo wiąże ją termin zapisany w umowie. - Firma wymieniająca instalację zobowiązała się w kontrakcie, że do 26 września zakończy prace. Liczę na to, że do tego czasu wszyscy mieszkańcy bloku przy Izabelli 16 będą mieli podłączenie do węzła ciepłowniczego - podsumowuje Nużyński.

Blok przy Izabelli 16 był jednym z dwóch, w których zaplanowano remont instalacji ciepłowniczej. W przypadku poprzedniego budynku, wymiana instalacji odbyła się bez żadnych problemów.

ij/b