Mieszkańcy wywalczyli przejazd. Woronicza będzie przedłużona

Przedłużą ulicę Woronicza
Przedłużą ulicę Woronicza
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPrzedłużą ulicę Woronicza

Naciski mieszkańców przyniosły skutek. Ratusz zdecydował, że ul. Woronicza zostanie przedłużona do ul. Żwirki i Wigury. Inwestycję zaplanowano na lata 2017-18.

O przyznaniu pieniędzy na inwestycję zdecydowała na ostatniej sesji Rada Warszawy. – Zarezerwowano blisko 26 milionów złotych. W przyszłym roku powstanie projekt, a w kolejnych dwóch mają toczyć się prace – wyjaśnia Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika ratusza.

Po jednym pasie

Którędy będzie przebiegać nowy odcinek? Ulica Woronicza od skrzyżowania z Etiudy Rewolucyjnej ma być przedłużona do torów i dalej po łuku zostanie doprowadzona do lokalnej uliczki Wyjazd, która łączy się z Żwirki i Wigury.

Planowane przedłużenietargeo / graf. tvn24.pl

- Ulica ma mieć po jednym pasie w każdym kierunku (3,5 metra szerokości każdy), powstaną także chodniki (2 metry) i droga rowerowa (3 metry)– opisuje Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza. Inwestycję będzie prowadził urząd dzielnicy. – Będzie konieczny wykup gruntów, m.in. tych, na których znajduje się ulica Wyjazd – przyznaje Kunert.

Jak zaznacza, koszty samej budowy to około 7,4 mln zł. Około 18 mln wyniosą odszkodowania za wykupy gruntów.

A Agnieszka Kłąb podkreśla, że miasto zdecydowało się na budowę po spotkaniu mieszkańców z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem. – Stwierdziliśmy, że najlepiej rozmawiać i uzgodnić, co da się zrobić w tej sprawie - tłumaczy.

Protesty mieszkańców

Przedłużenia ulicy Woronicza mieszkańcy Mokotowa domagali się od lat. W tym roku kilka razy protestowali na przejściu dla pieszych na rogu ul. Miączyńskiej i Etiudy Rewolucyjnej blokując popularny objazd wykorzystywany masowo przez pracowników biurowego Służewca.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROTESTACH

Mieszkańcy Mokotowa mają dość
Mieszkańcy Mokotowa mają dośćLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

ran/b

Pozostałe wiadomości