Mieszkańcy pozytywnie o metrze. Ponad 90 procent zadowolonych

Warszawa

Ingolf/Flickr (CC BY-SA 2.0)Metro (zdjęcie ilustracyjne)

Metro Warszawskie zleciło zbadanie opinii o funkcjonowaniu podziemnej kolei. Okazuje się, odsetek zadowolonych pasażerów przekroczył 90 procent.

Badanie na 28 stacjach pierwszej i drugiej linii metra przeprowadziła w czerwcu firma Kantar TNS. W ankiecie udział wzięło ponad 2 tysiące respondentów. To już 13 raz, kiedy metro warszawskie chciało poznać opinię pasażerów.

Tym razem okazało się, że ten środek transportu zyskał bardzo dobre noty. Aż 96 procent osób oceniło funkcjonowanie metra jako dobre i bardzo dobre.

Częstotliwość i szybkość jazdy

Warszawiaków pytano między innymi o częstotliwość kursowania. Ponad 90 procent osób oceniło je pozytywnie w godzinach popołudniowych. Odsetek osób zadowolonych z rozkładu jazdy w pozostałych godzinach wahał się od 85 do 87 procent.

Oprócz tego, badani byli zadowoleni z szybkości jazdy, a także z bezpieczeństwa i czystości. Wysoko oceniono również systemy informacji pasażerskiej w wagonach i na stacjach, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie oraz pracę poszczególnych służb metra.

Najpopularniejszą stacją pierwszej linii metra okazał się Plac Wilsona, a drugiej – Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj też: "Skarga na syreny i hałas z przetaczania pociągów. Nie sposób spać"

STP KabatyDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

md