Mieszkańcy podzielili 26 mln zł. "Co najmniej 132 tys. głosów"

Warszawa

sxc.huW budżecie przeznaczono ponad 20 mln złotych

Zakończyło się głosowanie na projekty w budżecie partycypacyjnym. - Zagłosowało co najmniej 132 570 mieszkańców Warszawy!!! – poinformowała prezydent stolicy. Urzędnicy czekają jeszcze aż dostaną głosy wysłane pocztą.

- Zakończyło się głosowanie na projekty w budżecie partycypacyjnym w Warszawie! Pierwsze podsumowanie, zagłosowało co najmniej 132 570 mieszkańców Warszawy! Czekamy na wyniki po wprowadzeniu kart papierowych! Dziękujemy wszystkim głosującym! – napisała na popularnym serwisie społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W sumie do wyboru było 1390 projektów z 18 dzielnic. Swój głos mogli oddać wszyscy mieszkańcy Warszawy, czyli również osoby niezameldowane, a także mieszkańcy poniżej 18. roku życia (za zgodą opiekuna prawnego) oraz cudzoziemcy stale zamieszkujący w stolicy.

Do podziału łącznie było ok. 26 mln zł.

Wyniki w połowie lipca

Każdy mieszkaniec, niezależnie od miejsca swojego zamieszkania, mógł wybrać jedną dzielnicę, a w niej jeden obszar – jeżeli został on wyznaczony.

Głosować można było na maksymalnie pięć projektów. Jedynie na Białołęce, Ochocie oraz Woli mieszkańcy mieli do wyboru 10 projektów – do pięciu o charakterze ogólnodzielnicowym oraz do pięciu o charakterze lokalnym.

Wyniki głosowania poznamy 15 lipca. Projekty z tej listy będą włączone do budżetu Warszawy i zostaną zrealizowane w roku 2015.

Tak ratusz zachęcał do udziału w głosowaniu:

"Dzielimy faktyczne pieniądze"
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

bf/ran