Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Mieszkańcy mieli wrażenie, że zatrząsł się budynek przy budowie metra"

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plBudynek przy Płockiej 12

Mieszkańcy bloku przy powstającej stacji metra Płocka zgłosili służbom, że budynek się zatrząsł. Na miejsce przyjechała straż pożarna.

Zgłoszenie dotyczyło budynku znajdującego się pod adresem Płocka 12 – to niedaleko budowanego przystanku podziemnej kolejki.

- Lokatorzy mieli wrażenie zatrzęsienia się bloku przy budowie metra. Na miejsce pojechał jeden nasz zastęp - zaznaczał Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Dodał, że straż kontaktowała się również z wykonawcą prac. – Dostaliśmy informację, że mają tam czujniki i nie ma zagrożenia dla konstrukcji budynku. Czujniki mają być jeszcze weryfikowane – tłumaczył Konopka.

Przed godziną 17 poinformował nas, że na Płockiej nie było zagrożenia. Próbowaliśmy również skontaktować się z przedstawicielem wykonawcy, czyli firmy Gulermak. Nie udało nam się jednak dodzwonić do rzecznika prasowego.

Jak informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku, wykonawca metra na Woli sprawdzał stan budynków przed rozpoczęciem prac.

Prace na stacji Księcia Janusza nie zostały wstrzymaneTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

ran/mś/jb