Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Mieszkańcy chcą obwodnicy Zablokują "50" i "79"

Warszawa

| Fakty TVNProtest w Górze Kalwarii w 2009 roku fot. TVN Warszawa

Mieszkańcy Góry Kalwarii mają dość obietnic. Chcą przyspieszenia prac nad budową obwodnicy ich miasta. Już dziś około godziny 17.00 zablokują rondo Kazimierza Górskiego, na którym krzyżuje się droga nr 79 z Warszawy oraz trasa nr 50 - obwodnica, dla ciężarówek omijających stolicę. Kierowców czekają spore utrudnienia.

- Postanowiliśmy wyjść na ulicę z transparentami i krzyczeć aż zostaniemy usłyszani. Koniec z popękanymi ścianami w domach, koniec z korkami utrudniającymi życie lokalnej społeczności, koniec kolein i brudu po przejeżdżającej "zielonej" Warszawy- zapowiadają organizatorzy protestu.

Obiecują od lat

Mieszkańcy mają dość niespełnionych obietnic. - Od kilkudziesięciu lat słyszymy, że obwodnica zaraz powstanie. Do dziś nic się w tej sprawie nie dzieje. Budowa znów została przesunięta na bliżej nieokreśloną przyszłość - denerwuje się Karol Stróż, jeden z organizatorów protestu.

Kolejna blokada ronda

To nie pierwszy protest mieszkańców Góry Kalwarii. W 2009 roku zablokowali to samo rondo - czytaj więcej. - Przyszło wtedy kilkaset osób. Mam nadzieję, że teraz będzie nas jeszcze więcej - zapowiada Stróż.

su/par