Miesięczny kupisz w autobusie

Warszawa

ZTMBiletomat w autobusie

Żeby doładować kartę miejską nie trzeba już szukać Punktu Obsługi Pasażera, czy automatu biletowego. Wystarczy wsiąść do jednego z 363 autobusów.

Biletomaty, które można znaleźć w części warszawskich autobusów, zyskały nową funkcję. Na Warszawskiej Karcie Miejskiej zakodować w nich można bilet:

dobowy,

3-dniowy,

30-dniowy,

90-dniowy,

bilet seniora.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że kupiony bilet, o ile nie został aktywowany w trakcie transakcji, trzeba zbliżyć do kasownika. Biletomaty umieszczone są przy drugich drzwiach autobusu i to właśnie tymi drzwiami wsiadać powinni pasażerowie, którzy za podróż chcą zapłacić w pojeździe. Muszą mieć jednak przy sobie kartę, ponieważ automaty nie przyjmują gotówki.

363 biletomaty

- Kartę zakodować można tylko w nowoczesnych automatach. Te starsze, przyjmujące monety, nie mają takiej funkcji – mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM. W pojazdach warszawskiej komunikacji montowane będą już tylko biletomaty w których zapłacimy kartą. Jak mówi Krajnow, są mniejsze i łatwiejsze w obsłudze.

Automaty zainstalowane są w 363 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Do końca 2014 roku będą w nie wyposażone wszystkie autobusy MZA. Pojazdy, w których znajdują się automaty oznaczone są specjalnym piktogramem.

wp//ec