Mieli przenieść magazyn w inne miejsce. Wtedy zatrzymała ich policja

Najnowsze

kspPolicja zatrzymała podejrzanych

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem przechowywania w domu na obrzeżach Warszawy narkotyków i środków psychotropowych. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów w Wesołej może znajdować się znaczna ilość narkotyków. Z ich informacji wynikało, że dwóch mężczyzn planuje przenieść narkotykowy magazyn w nowe miejsce. Akcja policji pozwoliła temu zapobiec.

300 tysięcy

"Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania znaleźli tam roślinny susz, białą substancję oraz tabletki. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z biegłym z zakresu badań chemicznych w celu zabezpieczenia substancji” - czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Okazało się, że w magazynie przechowywano cztery kilogramy marihuany, pół kilograma kokainy oraz blisko 1000 sztuk tabletek ekstazy, znaczną ilość grzybów halucynogennych oraz wagi i zgrzewarki foliowe.

Jak podaje policja, szacunkowa wartość środków odurzających i substancji psychotropowych wynosi blisko 300 tys. złotych.

Jakub W. oraz jego kolega, Artur S. zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do komendy.

Zarzuty

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obaj są podejrzani o przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz ich posiadanie.

Na wniosek prokuratury, sąd aresztował ich już na trzy miesiące.

Grozi im do 12 lat więzienia.

Czytaj też o nielegalnej fabryce papierosów na Mazowszu:

Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów CBŚP
wideo 2/3

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: ksp