Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Mieli go rozbierać, a rozbudują. Muranowski wieżowiec urośnie

Najnowsze

materiały inwestoraTak ma wyglądać biurowiec przy Intraco (wstepna wizualizacja)

Górujący nad Muranowem wieżowiec Intraco rozrośnie się o nowe, siedmiopiętrowe skrzydło. Ma być gotowe w 2020 roku.

O planowanej inwestycji poinformowała Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości. Nowy budynek, który powstanie na parkingu, od strony ulicy Stawki, zaprojektuje konsorcjum Juvenes & Pro-Invest.

Handel i usługi

Ma to być biurowiec w standardzie klasy A, o ośmiu kondygnacjach, z handlem i usługami w parterze. Łączna powierzchnia to około 12 tys. mkw. Jak zapewnia inwestor, budynek będzie współgrał z wieżą Intraco.

- Cieszymy się, iż ponownie będziemy współpracować z partnerem posiadającym wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów na najwyższym poziomie. Zwycięski projekt architektoniczny, przygotowany przez pracownię Juvenes, zapewnia najkorzystniejsze rozwiązania pod względem architektury, koncepcji oraz funkcjonalności i komunikacji - mówi Maciej Jankiewicz, prezes ZPH. - Ponadto oferuje optymalne rozwiązania służące uzyskaniu korzystnych parametrów ekonomicznych, takich jak uzyskanie optymalnej powierzchni najmu przy założonych kosztach inwestycji – dodaje.

Kilka lat temu firma rozważała nawet rozbiórkę muranowskiego wieżowca.

Stojący na rogu ulic Stawki i Andersa Intraco to obok Hotelu Forum (dziś Novotel) jeden z najstarszych - nie licząc przedwojennych PASTY-y i Prudentialu - wieżowców w Warszawie. Zbudowano go w latach 1973 - 76. W latach 90. przeszedł gruntowny remont.

Główne zdjęcie: Radek Kołakowski/wiki CC0 1.0; mat. inwestora

Przebudowany ma być też pobliski stadion Polonii Warszawa:

Wiceprezydent o planach ws. sportuLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: materiały inwestora