Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Mieli go rozbierać, a rozbudują. Muranowski wieżowiec urośnie

Warszawa

materiały inwestoraTak ma wyglądać biurowiec przy Intraco (wstepna wizualizacja)

Górujący nad Muranowem wieżowiec Intraco rozrośnie się o nowe, siedmiopiętrowe skrzydło. Ma być gotowe w 2020 roku.

O planowanej inwestycji poinformowała Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości. Nowy budynek, który powstanie na parkingu, od strony ulicy Stawki, zaprojektuje konsorcjum Juvenes & Pro-Invest.

Handel i usługi

Ma to być biurowiec w standardzie klasy A, o ośmiu kondygnacjach, z handlem i usługami w parterze. Łączna powierzchnia to około 12 tys. mkw. Jak zapewnia inwestor, budynek będzie współgrał z wieżą Intraco.

- Cieszymy się, iż ponownie będziemy współpracować z partnerem posiadającym wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów na najwyższym poziomie. Zwycięski projekt architektoniczny, przygotowany przez pracownię Juvenes, zapewnia najkorzystniejsze rozwiązania pod względem architektury, koncepcji oraz funkcjonalności i komunikacji - mówi Maciej Jankiewicz, prezes ZPH. - Ponadto oferuje optymalne rozwiązania służące uzyskaniu korzystnych parametrów ekonomicznych, takich jak uzyskanie optymalnej powierzchni najmu przy założonych kosztach inwestycji – dodaje.

Kilka lat temu firma rozważała nawet rozbiórkę muranowskiego wieżowca.

Stojący na rogu ulic Stawki i Andersa Intraco to obok Hotelu Forum (dziś Novotel) jeden z najstarszych - nie licząc przedwojennych PASTY-y i Prudentialu - wieżowców w Warszawie. Zbudowano go w latach 1973 - 76. W latach 90. przeszedł gruntowny remont.

Główne zdjęcie: Radek Kołakowski/wiki CC0 1.0; mat. inwestora

Przebudowany ma być też pobliski stadion Polonii Warszawa:

Wiceprezydent o planach ws. sportuLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/r