Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Miejski rower będzie kompatybilny z bemowskim

Warszawa

bemowo.waw.plNa Bemowie można już wypożyczać miejskie rowery

Miejski system rowerowy i Bemowo Bike będą ze sobą kompatybilne. Porozumienie w tej sprawie podpisał dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, zastępca burmistrza Bemowa oraz prezes spółki Nextbike Polska.

Dzięki temu rozwiązaniu warszawscy cykliści od sierpnia będą mogli korzystać zarówno z 11 wypożyczalni działających już w dzielnicy Bemowo pod szyldem Bemowo Bike (zlokalizowanych m.in. przy ratuszu oraz na pętlach Stare Bemowo, Nowe Bemowo i przy ul. Połczyńskiej), jak i z 55 wypożyczalni Veturilo, które zostaną uruchomione w sierpniu przez Zarząd Transportu Miejskiego i powstaną w centrum stolicy, na Ursynowie i Bielanach.

W praktyce rower wypożyczony na Bemowie będzie można przypiąć do stojaków Veturilo ustawionych np. w centrum, a użytkownicy Veturilo będą mogli zwrócić pojazdy na Bemowie.

Ponadto osoby zarejestrowane w jednym systemie, będą mogły bez przeszkód i bez powtórnej rejestracji (wystarczy zaakceptowanie dodatkowego regulaminu) wypożyczać rowery w drugim. Oczywiście pod warunkiem uiszczenia opłat zgodnych z taryfą danego systemu.

Pierwsze 20 minut gratis

Stawki za dwie pierwsze godziny wypożyczenia pojazdu zostaną ujednolicone. Zarówno w przypadku Veturilo, jak i Bemowo Bike pierwszych 20 minut jazdy otrzymujemy gratis. Za kolejne 40 minut wypożyczenia roweru zapłacimy złotówkę, a za drugą godzinę - 3 złote.

Różnice w opłatach pojawią się przy dłuższych wypożyczeniach. Za każdą kolejną godzinę jazdy rowerem wypożyczonym na Bemowie trzeba będzie zapłacić 4 złote. W przypadku systemu ZTM, preferującego krótsze podróże – trzecia godzina będzie kosztowała – 5 zł, a czwarta i kolejna – 7 zł.

bf/roody