Miejska komisja ponownie ustali wynik wyborów. SLD traci radnego?

Warszawa

archiwum TVN24Wybory samorządowe odbyły się 16 listopada

Komisarz wyborczy w Warszawie zwrócił w piątek w późnym wieczorem Miejskiej Komisji Wyborczej jej protokół dotyczący rady miasta. MKW ma ponownie ustalić wynik wyborów.

Jak głosi postanowienie Komisarza, MKW ma ponownie ustalić wyniki w jednym z okręgów wyborczych (nr 5) w zakresie podziału mandatów i ponownie sporządzić swój protokół.

Choć brak jeszcze oficjalnego potwierdzenia wiadomo, że chodzi o błędnie przypisany tam mandat dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej; powinno otrzymać go Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że do Rady nie wejdzie Andrzej Golimont. Zastąpi go kandydat z PiS. Miejska Komisja Wyborcza zwołała w piątek posiedzenie w celu ponownego ustalenia podziału mandatów w okręgu wyborczym nr. 5.

Początkowo Miejska Komisja Wyborcza przypisała SLD trzy mandaty. Teraz PO przypadną 33 mandaty, PiS – 24, SLD -2, Warszawskiej Wspólnocie Samorządowej - 1.

CZYTAJ WIĘCEJ O PODZIALE MANDATÓW.

Wybory w województwie

W wyborach samorządowych na Mazowszu wybrani zostali radni sejmiku (51 osób) oraz członkowie 37 rad powiatów i pięciu rad miasta na prawach powiatu (Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce i Warszawa). Nowi radni zasiądą w radach gmin w każdym z powiatów oraz w radach 18 warszawskich dzielnic.

Z kolei w wyborach prezydenckich w Warszawie będzie II tura. Hanna Gronkiewicz-Waltz i Jacek Sasin spotkają się na debacie przed drugą turą wyborów prezydenckich w sobotę. Początek transmisji na antenie TVN24 już o godzinie 17.30.

Tak Hanna Gronkiewicz-Waltz zareagowała na sondażowe wyniki wyborów:

"Jestem wdzięczna, że mi zaufaliście"
TVN24

Jacek Sasin o sondażowych wynikach:

Jacek Sasin komentuje sondażowe wyniki
TVN24

PAP/bf/ran