Miejska infolinia nie dla obcokrajowców

Warszawa

UM WarszawaSpecjalna infolinia dla zagranicznych kibiców

Miejska infolinia na Euro dla wielu obcokrajowców jest bezużyteczna. Z telefonu zagranicznego operatora nie można dodzwonić się na numer infolinii 800 80 2012. Miasto przyznaje, że problem jest i proponuje zakupić karty prepaid polskich operatorów.

O sprawie poinformował nas wysyłając maila na warszawa@tvn.pl Radek.

- Przegladajac ulotkę dotyczacą EURO 2012 na oficjalnej stronie UM Warszawy zatytulowaną "City Guide - Football Fan’s Guidebook to Warsaw" w wersji angielskej wpdłem w oslupienie. Na stronie 2 podany jest numer "the city’s infoline for the EURO 2012 800 80 2012". Jest on bezużyteczny dla obcokrajowcow dlatego, ze kibic przyjeżdżający do Polski i posiadajacy zagraniczną komórkę nie jest w stanie się tam dodzwonić - czytamy w mailu.

Jak zauważa Radek komórki w roamingu nie mają możliwości dzwonienia na numery zaczynające się od 800. Internauta próbował się dodzwonić na ten numer z dwóch róznych numerów zarejestrowanych u dwóch zagranicznych operatorów.

"Niech kupią tanią kartę prepaid"

Urzędnicy przyznają, że obcokrajowcy mogą mieć kłopot z dodzwonieniem się na infolinię. - Problem leży po stronie zagranicznych operatorów. Rzeczywiście z niektórych sieci nie można się na ten numer dodzownić - mówi Marta Brzegowa, rzeczniczka ratusza ds. Euro 2012. Nie potrafi określić ilu operatorów ten problem dotyczy.

Co wobec tego mają zrobić zagraniczni kibice, którzy będą chcieli zadzownić na miejską infolinię? - Proponujemy zakupić tanią kartę prepaid polskiego operatora. Są one dostępne w wielu kioskach - radzi Brzegowa.

bf/b