Miejsce pamięci zniszczone. Przez autobus

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plUszkodzona tablica

Na Powiślu uszkodzony został kamień upamiętniający zbrodnie hitlerowskie. Okazało się, że przewrócił go autobus.

Chodzi o miejsce pamięci przy ul. Dobrej 96. Znajduje się tam tablica upamiętniająca ok. 20 osób, które zostały rozstrzelane 3 sierpnia 1944 roku przez hitlerowców.

Szkło przy tablicy

Symboliczny kamień został przewrócony. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, nie wygląda to na akt wandalizmu. – Tuż obok znajduje się między innymi szkło z jakiegoś pojazdu – zaznacza.

Zapytaliśmy policję, czy odnotowała przy Dobrej wypadek albo kolizję.

- 20 listopada o godz. 15.47 kireowca autobusu rejsowego prawdopodobnie nienależycie zabezpieczył pojazd, ten się stoczył i uszkodził tablicę – wyjaśnia Edyta Adamus z biura prasowego stołecznej policji.

I dodaje, że winowajca został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

Potrzebny dźwig

Obiekt znajduje się pod opieką Zarządu Terenów Publicznych. Jak informuje Arkadiusz Łapkiewicz, dyrektor ZTP, kamień uszkodził przewoźnik, który realizuje kursy w ramach warszawskich linii turystycznych.

- Uprzątnęliśmy to miejsce. Teraz nasz wykonawca będzie podnosił kamień. Na razie czeka na dźwig. Jeżeli będzie taka potrzeba, to tablica zostanie również poprawiona po uszkodzeniach – wyjaśnia Łapkiewicz. - Przewoźnik zadeklarował, że pokryje koszty – dodaje.

Po godz. 13 ZTP poinformowało nas, że tablica została podniesiona.

ran/mś