Międzynarodowy gang narkotykowy rozbity

Warszawa

TVN24ABW rozbiła grupę przestępczą

Międzynarodową grupę przestępczą, która wprowadziła do obrotu narkotyki za kilka milionów złotych, zlikwidowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W sumie zatrzymano siedem osób. Grozi im do 15 lat więzienia.

W związku z tą sprawą na terenie Mazowsza, w tym Warszawy, zatrzymano w sumie siedem osób w wieku od 20 do 35 lat: pięciu organizatorów (dwóch obywateli Nigerii, obywatela Gwinei i dwóch Polaków) oraz dwóch kurierów - podaje tvn24.pl.

Jeden z obywateli Nigerii w trakcie próby zatrzymania próbował uciec, wyskakując przez balkon, został jednak schwytany przez funkcjonariuszy ABW w pościgu.

Zatrzymani byli już wcześniej karani – Nigeryjczyk za przemyt narkotyków, kurierzy za drobne rozboje i bójki.Narkotyki za kilka milionów

Funkcjonariusze delegatury ABW w Radomiu, wspólnie z tamtejszą Prokuraturą Okręgową, zbierali dowody w sprawie międzynarodowego przemytu narkotyków od września 2012 r.

Chodziło o przemyt przede wszystkim kokainy i heroiny do Norwegii, Austrii, Hiszpanii i Włoch w okresie od 2010 r. do 2012 r. Jego organizatorem była grupa przestępcza, w skład której wchodzili obywatele Nigerii, Gwinei oraz Polski. Narkotyki przemycali kurierzy drogą lotniczą, lądową lub kolejową. Najmniejszą ilością, jaką przewozili, było ok. 300 gramów.

Szacunkowa wartość substancji wprowadzonych do obrotu wynosi kilka milionów złotych.

Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

MAC/tr/mz