Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Michałowice: dwie osoby zginęły w pożarze

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plTragiczny pożar w Michałowicach

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ranne w pożarze budynku magazynowego w podwarszawskich Michałowicach. W obiekcie znajdowała się część socjalna, w której było łącznie pięć osób. Pożar wybuchł około godziny 4 rano.

Informacja o pożarze w budynku przy ul. Rumuńskiej 32 w Michałowicach dotarła do strażaków po godzinie 4 rano.

- Palił się budynek magazynowy z częścią socjalną. W trakcie gaszenia odnaleźliśmy dwie ofiary śmiertelne. Trzy osoby ewakuowały się, jednak dwie z nich zostały ranne - poinformował st. kpt. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Nie wiadomo, kim były ofiary.

Pożar został już opanowany. W Michałowicach był Artur Węgrzynowicz. - Trwa dogaszanie, nad budynkami unosi się dym. Pożar wybuchł w ciasnej zabudowie, w wąskiej ulicy. Z relacji świadków wynika, że na początku ogień objął cały budynek - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży, policjanci i pogotowie energetyczne.
 Jak podkreślił st. kpt. Kroć, nie wiadomo jeszcze kim były osoby znajdujące się wewnątrz budynku i jakie było przeznaczenie tej części, w której przebywało w sumie pięć osób. Policja ustali, czy byli to pracownicy firmy.

Jak poinformowała st.asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, osoby, które przebywały w budynku to prawdopodobnie pracownicy firmy. - Trwa ustalanie tożsamości tych osób oraz okoliczności zdarzenia - poinformowała policjantka.

Pożar w Michałowicach | Artur Węgrynowicz/ tvnwarszawa.pl
Pożar w Michałowicach | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Pożar w Michałowicach | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

ak/popi/skw/mś