Michał Olszewski nowym wiceprezydentem Warszawy

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Do tej pory negocjował dla Warszawy pieniądze z Unii Europejskiej, teraz ma zastąpić odchodzącego właśnie do pracy w Komisji Nadzoru Finansowego wiceprezydenta Andrzeja Jakubiaka.

- Nadal nie mogę ochłonąć - tak Michał Olszewski, dotychczas szef biura funduszy europejskich w Ratuszu skomentował swoją nominację.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie określiła jeszcze spraw za które będzie odpowiadał: - Na razie jestem wiceprezydentem bez teki - stwierdził. I zastrzegł, że chciałby kontynuować te projekty, które już rozpoczął. - W czasie polskiej prezydencji w UE mamy wiele spotkań - dodał. Olszewski do tej pory zajmował się przede pozyskiwaniem unijnych pieniędzy.

Jakubiak żegnał się z Warszawą

Na trwającej właśnie sesji rady miasta były wiceprezydent Andrzej Jakubiak pożegnał się z Ratuszem. - Pożegnania są zawsze trudne, nawet dla kogoś takiego jak ja, kto uchodzi za twardziela - mówił. - Dziękuję za te 5 lat. Dziękuję radnym PO i opozycji. To była szkoła demokracji, ale także kompromisów - podsumował. - To był trudny, ale niestracony czas - dodał.

Wiceprezydent Andrzej Jakubiak zastąpi Stanisława Kluzę na stanowisku przewodniczacego szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

Andrzej Jakubiak od 18 grudnia 2006 był zastępcą prezydenta Warszawy. Odpowiadał m.in. za gospodarkę nieruchomościami oraz politykę lokalową.

ec/mz