Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Miasto uzupełniło dokumenty, ale do budowy metra na Wolę jeszcze daleko

Warszawa

Wyjście ze stacji Moczydło
Stacja Wolska | Metro Warszawskie
Wyjście ze stacji Wolska | Metro Warszawskie
Stacja Księcia Janusza | Metro Warszawskie
Wyjście ze stacji Księcia Janusza | Metro Warszawskie
Stacja Moczydło | Metro Warszawskie
Wyjście ze stacji Moczydło
Stacja Wolska | Metro Warszawskie
Wyjście ze stacji Wolska | Metro Warszawskie
Stacja Księcia Janusza | Metro Warszawskie
Wyjście ze stacji Księcia Janusza | Metro Warszawskie
Stacja Moczydło | Metro Warszawskie

Miasto uzupełniło dokumenty dotyczące budowy kolejnych trzech stacji metra na Wolę. Teraz rozpatrzą je służby wojewody mazowieckiego. Metro Warszawskie podaje, że jest szansa na zakończenie inwestycji w 2019 roku.

- Przekazaliśmy wojewodzie mazowieckiemu wszystkie poprawione dokumenty dotyczące trzech stacji i tuneli na wolskim odcinku – mówi Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Pozwolenie i umowa

Chodzi o dokumenty, o których uzupełnienie zwrócił się właśnie urząd wojewódzki. Jak już pisaliśmy stwierdził on, że bez odpowiednich poprawek nie może wydać pozwoleń na budowę, które umożliwiłoby podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac. Siedlecki podkreśla, że dzięki dobrej współpracy z wydziałem infrastruktury urzędu wojewódzkiego udało się złożyć uzupełnione dokumenty przed wyznaczonymi terminami. Część jeszcze opiniuje stołeczny konserwator zabytków. Ostatecznie rozpatrzy je właśnie wojewoda. - Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie przełoży się to na uzyskanie pozwolenia na budowę i będzie można podpisać umowę – zaznacza Siedlecki. Wykonawca będzie miał 38 miesięcy na prace. Jest szansa, że skończoną się one jeszcze w 2019 roku. O złożone przez miasto dokumenty spytaliśmy biuro prasowe wojewody mazowieckiego. Czekamy na odpowiedź.

Opóźnione metro przez konflikt PO-PiS?

Po tym, jak w ubiegłym roku oddano do użytku centralny odcinek II linii metra, w tym roku równolegle miała rozpocząć się jej rozbudowa. Trzy stacje na Targówek i trzy na daleką Wolę.

Budowa na wschód ruszyła - zgodnie z planem - w maju, a przeciwnym kierunku łapie coraz większe opóźnienie. Od kilku tygodni w środowisku warszawskiej Platformy Obywatelskiej słychać głosy, że sprawa może mieć drugie – polityczne dno. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Turcy czekają na umowę

Pozwolenie wojewody jest niezbędne, aby podpisać umowę z wykonawcą. Tym jest turecka firma Gulermark (przetarg rozstrzygnięto już w październiku ubiegłego roku). Planowane są trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

- Wolska pod ul. Płocką, w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; - Młynów pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny; - Księcia Janusza pod ul. Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

ran/mś

Opóźnienia w budowie metra
TVN24