Miasto ostrzega: nadchodzi fala upałów

Warszawa

TVN MeteoPogoda na 16 dni

W tym tygodniu słupek na termometrach podniesie się powyżej 30 stopniu Celsjusza – informują władze stolicy i synoptycy. Urzędnicy proszą o zachowanie ostrożności. Zapowiadają również powrót kurtyn wodnych.

Jak informują synoptycy TVN Meteo, w poniedziałek w Warszawie jest słonecznie, a temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C.

Upałów trzeba się spodziewać jednak przez cały tydzień. Maksymalna temperatura będzie jeszcze rosła.

Zapasy na piasku i kąpiel w Wiśle. Tak plażowali warszawiacy

Wtorek:Słonecznie. Temperatura maksymalna  32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.  Środa: Słonecznie. Temperatura maksymalna  32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.  Czwartek:Na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna  33°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.  Piątek:Słonecznie. Temperatura maksymalna  36°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.  Sobota:Słonecznie. Temperatura maksymalna  37°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.  Niedziela: Rano słonecznie. Po południu wzrost zachmurzenia i możliwa burza ( 10-20 mm opadu i porywy wiatru 60-80 km/h). Temperatura maksymalna  32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

 

Takie temperatury powodują odwodnienie organizmu, mogą też prowadzić do gwałtownego pogorszenie się stanu zdrowia. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci - ostrzega urząd miasta.

 

Jak walczyć z upałami?
TVN24

Będą kurtyny wodne

W związku z wyjątkowo wysokimi temperaturami na ulice Warszawy wrócą kurtyny wodne. Będą działy w godzinach największego skwaru w siedmiu lokalizacjach:- Pl. Zamkowym.- Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M.Kopernika.- Pl. Trzech Krzyży przy pomniku W.Witosa.- Pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego.- Pl. Defilad w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej.- Ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana.- Na Płycie Desantu przy ul. Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej).

Zobacz jak warszawiacy odpoczywają podczas upałów:

Plażing po warszawsku
Katarzyna Śmierciak/ Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

ran