Miasto oddało działki kolejarzom za złotówkę

Warszawa

PKP PLKPeron stacji Ursus Niedzwiadek

Miasto oddało spółce PKP PLK osiem działek o łącznej powierzchni ok. 2200 m kw za symboliczną złotówkę. Dzięki tej transakcji mieszkańcy osiedla Niedźwiadek już niedługo będą mogli korzystać z wygodnego przystanku kolejowego.

Decyzję zapadła na podstawie zarządzenia Hanny Gronkiewicz–Waltz z 4 kwietnia 2013 roku. Prezydent stolicy postanowiła przekazać kolejarzom osiem działek w prawdziwie promocyjnej cenie.

"Wyrażam zgodę na uzgodnienie z PKP PLK S.A. kwot odszkodowań w wysokości symbolicznej 1 zł powiększonej o należny podatek od towarów i usług, za nieruchomości m.st. Warszawy położone w dzielnicy Ursus" – czytamy w zarządzeniu.

Przebudują układ torowy

Nowy przystanek kolejowy PKP Ursus Niedźwiadek oraz przejścia podziemne powstają na trasie linii kolejowej 447 Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. W przyszłości będą się na nim zatrzymywały pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej.

Przejścia podziemne mają być wyposażone w windy i połączone z pobliskim parkingiem P+R. Powstać ma również ścieżka rowerowa, a przy wejściach na stację - stojaki na jednoślady.

W drugim etapie powstanie budynek przystanku i perony wraz z wiatami. Wykonawca ma też zbudować system odwodnienia i oświetlenie. Niezbędna okazała się przebudowa układu torowego i sieci trakcyjnej.

Termin: październik 2013

Budowa to wspólne przedsięwzięcie Zarządu Transportu Miejskiego i Polskich Linii Kolejowych. Ma się zakończyć w połowie października tego roku.

Za całosć inwestycji odpowiada Mostostal Warszawa w ramach kontraktu wartego ok. 16 mln zł.

lata/b

Budowa stacji w Ursusie
tvnwarszawa.pl