Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Miasto nie składa broni. Będzie zakaz wjazdu dla tirów?

Warszawa

TVN 24Jarosław Jóźwiak o dodatkowym oznakowaniu zmiany organizacji ruchu na moście Północnym

Ratusz wciąż stara się o to, by na czas modernizacji Trasy AK z mostem Grota-Roweckiego obowiązywał tam zakaz wjazdu dla ciężarówek. We wtorek Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie do tego namawiać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Taka deklaracja padła w poniedziałek przed południem na konferencji prasowej Jarosława Jóźwiaka, szefa centrum komunikacji społecznej w ratuszu. W imieniu Hanny Gronkiewicz-Waltz zapowiedział on, że miasto nie składa broni w sprawie zakazu.

Chodzi o to, żeby ciężarówki jadące autostradą A2 z zachodu lub drogą numer 2 i drogą numer 8 ze wschodu, zjeżdżały na tzw. dużą obwodnicę Warszawy czyli drogi numer 50 i 62, i omijały miasto. Dziś jeżdżą trasą S8, mostem Grota i dalej Trasą Toruńską lub Południową Obwodnicą Warszawy i dalej przez Ursynów.

Deklaracja ratusza to odpowiedź na informacje GDDKiA, która w zeszłym tygodniu stwierdziła, że nie planuje takiego rozwiązania.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

- Jutro o 9:30 odbędzie się spotkanie pani prezydent, wojewody Jacka Kozłowskiego z szefem GDDKiA, Inspekcją Transportu Drogowego i policją. Będziemy rozmawiali na temat ograniczenia wjazdu tirów na trasę - zapowiedział Jóźwiak.

roody