Miasto dynamicznych przemian. Warszawa na targach Expo Real

Warszawa

mat. prasoweWizualizacja stoiska Warszawy w Monachium

Między 6 a 8 października stolica zaprezentuje się podczas międzynarodowych spotkań branży nieruchomości w Monachium. - Jesteśmy miastem dynamicznych przemian, które przez ostatnie 25 lat rozwijało się, by stać się nowoczesną metropolią – taki obraz chce zaprezentować ratusz.

Tematem przewodnim obecności Warszawy na Expo Real jest z przypadająca w tym roku, 25. rocznica wyborów czerwcowych. Na warszawskim stoisku będzie można zobaczyć, jakie zmiany dokonały się w stolicy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.

- Warszawa rozwija się bardzo szybko. Różnorodne inwestycje zmieniają ją nie tylko w miasto atrakcyjne dla biznesu, ale przede wszystkim przyjazne dla mieszkańców – przekonuje prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i dodaje: - Warszawa dzisiejsza i ta sprzed 25 lat to zupełnie inne miasta. Nie tylko porównując jej panoramę czy wygląd ulic, ale atmosferę i styl codziennego życia.

Co pokaże Warszawa?

Na warszawskim stoisku będzie można zapoznać się z propozycją sześciu działek: na Bielanach przy ul. Marymonckiej 8, na Pradze-Północ przy ul. Sprzecznej 4 oraz w Śródmieściu: przy ul. Miodowej 8, dwie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (w rejonie Zajęczej) i przy ul. Emilii Plater 29 i 31.

Stoisko Warszawy ma 100 mkw. Pojawią się na nim warszawskie akcenty m.in. meble projektu designera Jana Lutyka oraz fotele zaprojektowane ponad pół wieku temu przez Romana Modzelewskiego, a teraz wdrożone do produkcji seryjne. Fotele znajdą się w pomieszczeniu VIP, które jest nowością na stoisku miasta.

- Nasza obecność na targach w Monachium to okazja do pokazania różnych obliczy Warszawy. Przełamania stereotypów, zachęcenia do odwiedzin nie tylko w celach biznesowych, ale także turystycznych. Prezentujemy Warszawę nowoczesną, otwartą, przyjazną mieszkańcom i gościom – przekonuje Gronkiewicz-Waltz.

Targi Expo Real to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza branży nieruchomości w Europie. W ubiegłym roku prawie 40 tysięcy widzów z całego świata obejrzało ofertę blisko 1700 wystawców.

jb/r