Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Miasto chce uporządkować szyldy. Stworzy kodeks dobrych praktyk

Warszawa

UM Warszawa / K. BednarskiMiasto chce ograniczyć chaos reklamowy

Inne miasta już mają, teraz swój szykuje stolica. Do końca roku gotowy ma być kodeks dobrych praktyk dla szyldów i witryn. - To nie tylko zbiór zakazów i nakazów, ale i solidna porcja inspiracji – zapowiadają jego twórcy.

Przewodnik, nad którym ratusz pracuje wspólnie ze stowarzyszeniami "Miastodwa" i "Miasto moje a w nim", ma być gotowy do końca roku. Zawarte w nim wytyczne będą podstawą dla przepisów przyszłego "kodeksu reklamowego". Jego uchwalenie będzie możliwe, dzięki ustawie krajobrazowej, która wejdzie w życie 11 września.

Co znajdzie się w przewodniku? Będzie to nie tylko zbiór zakazów i nakazów odnoszących się do lokalizacji szyldów reklamowych, ale i solidna porcja inspiracji dla warszawskich przedsiębiorców. Dowiedzą się z niego, jak reklamować swoje usługi bez burzenia ładu przestrzennego.

- Chcemy stworzyć przewodnik, który pomoże przedsiębiorcom pozytywnie wyróżnić się w przestrzeni miasta - tłumaczy Jan Franciszek Cieślak ze Stowarzyszenia Miastodwa.

Obejmie całe miasto

Podobne dokumenty stworzono już m.in. w Lublinie i Trójmieście, jednak dotyczą one najczęściej tylko reprezentacyjnych części miasta. Stołeczny przewodnik ma zawierać zbiór reguł obowiązujących na terenie całej Warszawy.

- Chcemy, by ustanowił nowy standard tego typu opracowań, które do tej pory miały charakter jedynie doraźny bądź fragmentaryczny. Treść zostanie skonsultowana zarówno z przedsiębiorcami, jak i ekspertami z dziedziny projektowania – zapewnia Wojciech Wagner, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej stołecznego ratusza.

W maju ustawa krajobrazowa została podpisana przez prezydenta:

Ustawa krajobrazowa została podpisana przez prezydenta
TVN24

jk/r