Miasto bierze się za sprzątanie Wisły

Warszawa

TVN24Mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawa

Prawie 300 tysięcy złotych pochłonie usuwanie głazów z dna Wisły. - Postanowiliśmy wykorzystać moment, kiedy rzeka jest płytka i ją oczyścić. Pogłębimy też wejście do Portu Praskiego, żeby policja mogła swobodnie wpływać - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz pojawiła się w piątek nad Wisłą. Przyszła obejrzeć miejsce, z którego dzień wcześniej policyjny helikopter podjął znaleziska archeologiczne.

Pieniądze z rezerwy celowej (prawie 300 tys. zł.) zostały uruchomione właśnie w czwartek. Prace przy oczyszczaniu i pogłębianiu portu ruszą na przełomie września i października.

- Szacujemy, że wykonanie wszystkich prac zajmie kilka tygodni - wylicza Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.Będą też bulwaryTo nie jedyne działania władz miasta, skupiające się wokół Wisły. 17 września został wybrany wykonawca, który zajmie się przebudową bulwarów nadwiślańskich.Hydrobudowa Gdańska za 122 mln, w trzy lata wyremontuje bulwar na odcinku od ulicy Boleść do mostu Świętokrzyskiego. W pierwszej kolejności, najpóźniej na wiosnę 2014 zostanie oddany pierwszy odcinek bulwarów do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.bf/roody