Miasto będzie ratować Polonię?

Warszawa

Burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski zapowiada, że powstanie stowarzyszenie, które pomoże w odbudowaniu drużyny seniorów Polonii Warszawa. Jak zapewnia, pierwsze rozmowy już się toczą.

Bartelski ma nadzieję, że mazowiecki oddział PZPN zgodzi się, by seniorska drużyna Polonii rozpoczęła grę od IV ligii i to już w nadchodzącym sezonie.

- Ze swojej strony deklaruję gotowość do zapewnienia warunków funkcjonowania klubu, które umożliwią w pierwszym etapie awans w ciągu 2 lat do II ligi - napisał w oświadczeniu burmistrz dzielnicy.

Historia zobowiązuje

Burmistrz ma plan, aby powstało stowarzyszenie, które poprowadzi klub. Wsparciem dla stowarzyszenia ma być miasto.

Wszystkie osoby zaangażowane w odbudowę Polonii mają dążyć do zapewnienia klubowi stabilizacji finansowej i wypracować plan rozwoju na kilka lat do przodu.

Kto miałby grać w nowym klubie? - Stuletnia historia Polonii zobowiązuje, dlatego sądzę, że w obecnej sytuacji klubu konieczne jest, by postawić na rozwój kultury fizycznej wśród młodzieży i oprzeć się na wychowankach, a także tych piłkarzach, dla których czarna koszula to znacznie więcej niż kolejny kontrakt w karierze - napisał Bartelski.

Polonia sprzedana do Katowic

Dotychczasowy prezes "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski w poniedziałek późnym wieczorem sprzedał Polonię Warszawaw ręce firmy Ireneusza Króla, WoodinterKom. Jest ona właścicielem klubu GKS Katowice.

Co to oznacza w praktyce? Powstanie nowy klub KP Katowice, a piłkarze i pracownicy klubu mają przenieść się na Śląsk. Za wyjątkiem Tomasza Jodłowca, Pawła Wszołka, Wladymira Dwaliszwiliego i Sebastiana Przyrowskiego - właścicielem ich kart zawodniczych nadal jest Józef Wojciechowski, były właścicel Polonii. KP Katowice ma zająć teraz miejsce Polonii w Ekstraklasie.

bf/roody