Miasteczko Wilanów ma dostać "normalną komunikację"

Warszawa

Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plDyrektor ZTM: Chcemy wreszcie zacząć obsługiwać Wilanów

Ambicją ZTM jest normalna komunikacja w Miasteczku Wilanów - zapowiedział dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Konkretów nie zdradził, pewne jest tylko to, że od soboty autobusy linii 164 będą kursować dłużej.

- Chcemy wreszcie zacząć obsługiwać Wilanów, przy drobnej modyfikacji układu drogowego. To nasza ambicja, żeby Miasteczko Wilanów dostało normalną komunikację – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

Linia 164 do nocy

Niestety nie zdradził żadnych szczegółów. Na razie na żalący się na słabą komunikację mieszkańcy południowej części dzielnicy dostają tylko jeden konkret - na ulicę Bruzdową wraca linia 164. Autobusy kursować będą dłużej, aż do godziny 1.35.

- Mieszkańcy chcieli objęcia Kępy Zawadowskiej dodatkową komunikacją nocną. Zaproponowaliśmy wydłużenie kursowania linii 164 do godziny 1.35 – poinformował Paweł Mudant z działu organizacji przewozów ZTM. - Kursy będą skomunikowane z liniami nocnymi i dowiozą pasażerów do centrum – dodał.

Nowy rozkład zacznie obowiązywać już od soboty.

Skomunikowane z nocnymi

Autobusy linii 164 z Kępy Zawadowskiej odjadą o godzinie 23.35 i 0.35. Na przystanku św. Bonifacego będzie można przesiąść się do autobusów nocnych N31 i N33. Ostatni kurs linii 164 będzie o godzinie 1.35. Na przystanku Vogla będzie można się przesiąść do N50 w kierunku Metra Wilanowska.

W kierunku Kępy, z przystanku św. Bonifacego, 164 odjedzie o godzinie 0.14 i 1.14. Do przystanku można dojechać nocnymi N81 i N83 odjeżdżającymi z Dworca Centralnego o 23.45 i 0.45.

wp/b