Miasteczko Wilanów: co czwarte mieszkanie jest na sprzedaż

Warszawa

archiwum TVNCeny mieszkań w Miasteczku Wilanów sięgają nawet 2 mln zł - podają eksperci

Blisko jedna czwarta mieszkań w Miasteczku Wilanów została wystawiona na sprzedaż - pisze portal Życie Warszawy, powołując się na raport firmy Home Broker. Eksperci wskazują powody, dla których właściciele mogą teraz podejmować decyzje o sprzedaży.

Z raportu firmy (przygotowanego na podstawie danych GUS i jednego z portali, na którym znajdziemy oferty nieruchomości) wynika, że w Miasteczku Wilanów 23 proc. mieszkań wystawiono na sprzedaż. To nawet kilkukrotnie więcej, niż w innych dzielnicach na obrzeżach Warszawy - pisze portal.

"Potrzebują większych mieszkań"

Dlaczego właściciele mieszkań w Miasteczku chcą teraz się ich pozbywać? Eksperci wskazują kilka możliwości.

Jak pisze ŻW, część osób kiedyś zainwestowała w mieszkania w tym rejonie, a teraz chce te pieniądze odzyskać. O innej przyczynie mówi Marcin Jańczuk z agencji Metrohouse. Przekonuje, że gdy na rynku w latach 2005-2008 był boom, mieszkania kupowało tam wielu singli. Stawiali na małe, jedno-, dwupokojowe. - Teraz, gdy założyli rodziny, potrzebują większych - tłumaczy na łamach portalu.

Problemem może być też brak infrastruktury. - Obiecywano im wszystko: drogi, sklepy, szkoły, przedszkola, a wciąż niewiele dostali - dodaje Jańczuk.

Spirala kredytu

Z kolei eksperci Home Brokera twierdzą, że ważnym powodem jest chęć ucieczki ze spirali kredytu - pisze ŻW. Przekonują, że część lokali wystawiono "po cenach z kosmosu, nawet po 2 mln zł, bo ich właściciele chcą je spłacić we frankach". I dodają, że na takie oferty nie będzie chętnych.

Czytaj też: Miasteczko Wilanów ma dostać normalną komunikację.

Dyrektor ZTM: Chcemy wreszcie zacząć obsługiwać Wilanów
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ran/lulu