Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Miarka się przebrała. Legia bez trenera

Warszawa

Tego można było się spodziewać. Za porażkę ze Spartakiem Trnava w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów posadą zapłacił trener Legii Warszawa Dean Klafurić.

Do momentu wybrania nowego szkoleniowca funkcję opiekuna pierwszej drużyny pełnić będzie Aleksandar Vuković.

"Informujemy, że klub podjął dziś decyzję, w wyniku której Dean Klafurić przestał pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny Legii Warszawa. Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca, które powinny zostać zakończone w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu obowiązki pierwszego trenera przejmie Aleksandar Vuković przy wsparciu obecnego sztabu" - napisano w oficjalnym komunikacie klubu.

Falstart

Klafurić na stanowisku trenera Legii nie wytrwał długo. Zespół objął tymczasowo w końcówce zeszłego sezonu. Poprowadził go w ośmiu meczach, które wystarczyły do sięgnięcia po mistrzostwo i Puchar Polski. W nagrodę dostał szansę i kontrakt na nowy sezon.

Ten miał obowiązywać przez 12 miesięcy, ale współpraca zakończyła się dużo wcześniej. Legia zaczęła od przegranego Superpucharu, falstartu w ekstraklasie, a na domiar złego bardzo szybko pożegnała się z eliminacjami Ligi Mistrzów. Tego dla prezesa Dariusza Mioduskiego było za wiele i Chorwata pożegnał. Raczej bez większego żalu.

Teraz Nawałka?

W klubowym komunikacie zastrzeżono, że nazwisko nowego trenera poznamy "w ciągu dwóch tygodni". Ale czy na pewno będziemy czekać tak długo? W polskich mediach od pewnego czasu aż huczy od plotek, że do pracy przy Łazienkowskiej gotowy jest już były selekcjoner Adam Nawałka.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

TAK WYGLĄDAŁA FETA KIBICÓW LEGII PO ZDOBYCIU MISTRZOSTWA POLSKI:

Kibice na placu ZamkowymTVN24
wideo 2/6

pqv