Miały powstać nowe boiska i korty. Przetarg na Hutnika unieważniony

Najnowsze


Miasto unieważniło przetarg na modernizację terenu Hutnika Warszawa. - Ceny zaproponowane przez wykonawców znacznie przekraczały kwotę przeznaczoną na ten cel - informuje rzecznik Stołecznego Centrum Sportu.

- Zgłosiły się dwie firmy. Najtańsza oferta wynosiła niecałe 40 miliony, a my na ten cel przeznaczyliśmy około 15 milionów złotych – wyjaśnia przyczyny unieważnienia przetargu Karol Adamaszek, rzecznik Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Miasto ogłosiło nowy przetarg, który ma się zakończyć 4 lutego. Przypomnijmy: miasto zapowiadało, że w styczniu na Hutniku rozpoczną się już prace. - Dodatkowe punkty dostanie wykonawca który zobowiąże się skończyć prace w pierwotnym terminie, czyli w lipcu - zastrzega Adamaszek.

Trzy boiska

A plany są imponujące: trzy boiska piłkarskie, cztery korty tenisowe, zaplecze i zagospodarowanie terenu.Budowa ośrodka Hutnika zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie.

Jedno z boisk z nawierzchnią z trawy naturalnej, będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty. Zostaną wybudowane zadaszone trybuny i zainstalowane oświetlenie oraz nagłośnienie.

Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej zostaną wyposażone w system drenażu, a także oświetlenie. Oba obiekty wyposażone zostaną również w przenośne trybuny.

Cztery korty

Powstaną również cztery korty z nawierzchnią z mączki ceglanej. Dla boisk i kortów powstaną nowe zaplecza. Zostanie przebudowana ulica Marymoncka w celu usprawnienia wjazdu do ośrodka.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w lipcu 2020 roku.

Czytaj też o muralu dla Kory:

Mural upamiętniający KoręTVN24
wideo 2/2

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta