Miała przed domem kradzione auto. Przy łóżku nielegalną broń

Najnowsze


Przy łóżku trzymała nielegalną broń, a na posesji miała toyotę pochodzącą najprawdopodobniej z kradzieży. Zatrzymanej Annie G. grozi do 8 lat pozbawienia wolności..

W mieszkaniu 37-latki zabezpieczono nielegalną broń oraz 20 sztuk ostrej amunicji. Pistolet znajdował się przy łóżku podejrzanej. Zaś w ogrodzie policja odnalazła tablice rejestracyjne pochodzące z ukradzionej toyoty auris.

Dwie kradzione toyoty

Na terenie posesji Anny G. policjanci zabezpieczyli również samochód toyota hilux. W ramach tej sprawy, funkcjonariusze przechwycili także toyotę avensis znajdującą się na terenie Raszyna. Oba auta najprawdopodobniej zostały wcześniej ukradzione.

- Samochody będą teraz sprawdzane pod kątem legalności. W najbliższym czasie przejdą stosowne badania w policyjnym laboratorium – twierdzi Rafał Retmaniak z Wydziału Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Sprawa rozwojowa

Annę G. zatrzymano w ramach śledztwa dotyczącego rozbitej niedawno "dziupli" w Ursusie. W jednym z tamtejszych garaży przerabiano numery rejestracyjne kradzionych samochodów. Kilkanaście dni temu zatrzymano 33-letniego Pawła G., podejrzewanego o paserstwo, kradzież z włamaniem do pojazdu i przerabianie numerów rejestracyjnych.

- Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy dalszych zatrzymań – dodaje Retmaniak.

Zatrzymanej w powiecie piaseczyńskim Annie G., za nielegalne posiadanie broni i paserstwo, grozi do 8 lat pozbawienia wolności

kc/sk

Źródło zdjęcia głównego: ksp