Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Miał zabić dwie osoby i pomagać w kilku innych mordach

Warszawa

CBŚP Jest akt oskarżenia przeciwko Bukaciakowi

Uchodzi za jednego z najbardziej bezwzględnych polskich gangsterów. Prokuratura oskarża Rafała B. ps. Bukaciak o zabicie dwóch osób, usiłowanie zabójstwa innej. A także o podżeganie do zamordowania dwóch kolejnych osób i o pomoc w zabójstwie jeszcze innych dwóch.Akt oskarżenia do stołecznego Sądu Okręgowego w poniedziałek skierował Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.Grupa Bukaciaka słynęła z bezwzględności. Działała m.in. w latach 2000-04 i 2010-13. Specjalizowała się w przemycie i handlu narkotykami oraz bronią. Działała głównie na terenie podwarszawskich miejscowości: Piaseczna, Konstancina i Góry Kalwarii. Nielojalnych członków zastraszano - bito i torturowano. Do dziś Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymuje ukrywających się podwładnych Rafała B.

Zwłoki odnalezione po latach

Do serii zabójstw, za którymi – jak wynika z aktu oskarżenia – stał Bukaciak doszło w 2002 r. w trakcie porachunków stołecznych i okolicznych gangów. Jak twierdzą policjanci i prokuratorzy rozpracowujący gangstera i jego ludzi, przez lata trwały poszukiwania ciał dwóch mężczyzn, których Rafał B. pomógł zabić. – Dopiero w toku tego śledztwa udało się ustalić miejsce ukrycia ich zwłok – twierdzi Arkadiusz Jaraszek z wydziału prasowego Prokuratury Krajowej.

Porwania, okupy, narkotyki

Sprawa, w której oskarżono Bukaciaka, została wyłączona z innego śledztwa dotyczącego działalności jego grupy. Przedstawiono w nim zarzuty już ponad 100 osobom. W ciągu ostatnich dwóch lat zatrzymano ponad 80 członków grupy, przedstawiono zarzuty czterech zabójstw. Kilku podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Rafał B. odpowie też za udział w porwaniach dla okupu, wymuszeniach rozbójniczych i w przemycie narkotyków.Jak twierdzi prokuratura, w trakcie tego śledztwa zabezpieczono już 40 jednostek broni palnej i ponad 2000 sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

Zobacz akcję zatrzymania członków gangu Bukaciaka:

Maciej Duda

Akcja CBŚP
CBŚP