Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Miał w domu 5 kg narkotyków

Warszawa

| "Puls Biznesu", bankier.plfot

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o produkcję i obrót środkami odurzającymi. W mieszkaniu Michała A. zabezpieczono 5 kg narkotyków o wartości ok. 300 tys. zł.

- Policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadząc sprawę dotyczącą produkcji i obrotu znacznymi ilościami środków odurzających już kilka miesięcy temu zlikwidowali dwie kompletne linie produkcyjne. Ta sprawa doprowadziła ich do kolejnych osób - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP.

Policjanci wpadli na trop 32-letniego Michała A.; z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna miał na swoim koncie produkcję kilkudziesięciu kilogramów amfetaminy.

Wpadł w zasadzkę

Mężczyzna wpadł w zasadzkę przygotowaną przez CBŚ we wtorek wieczorem. Policjanci przeszukali mieszkanie, które wynajmował. - Jak się okazało, był to magazyn środków odurzających. Na miejscu zabezpieczono około 5 kilogramów narkotyków: blisko 1 kg kokainy, 1,5 kg amfetaminy i 2,5 kg marihuany - powiedział Jakubowski.

Z wyliczeń funkcjonariuszy wynika, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to blisko 300 tysięcy złotych.

Do tej pory w tej sprawie aresztowano dwie osoby, które odpowiedzą za produkcję i obrót środkami psychotropowymi - informuje policja. Za posiadanie i handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia.

par