Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Miał pracować, nie wrócił do więzienia. Policja szuka go od października

Warszawa

KRP I Śródmieście34-latek jest poszukiwany listem gończym

Śródmiejscy policjanci poszukują 34-latka, który w październiku uciekł z więzienia. Mężczyźnie udało się to w trakcie prac poza zakładem karnym.

Sąd rejonowy w Skierniewicach wystawił list gończy. Łukasz Petasz jest też poszukiwany przez warszawskie sądy w związku z innymi sprawami.

W więzieniu był od 2015 roku. Został skazany na siedem lat pozbawienia wolności za kradzieże. Jak podaje policja, w trakcie odbywania kary, pracował poza zakładem karnym.

Wykorzystał to, by uciec.

"Nie zgłosił się"

- Do chwili obecnej nie zgłosił się do zakładu karnego w Żydkowie - potwierdza Robert Szumiata z komendy rejonowej w Śródmieściu.

Policjanci przypuszczają, że 34-latek posługuje się teraz dokumentami wystawionymi na inne nazwisko. Proszą o pomoc w odnalezieniu go. Informacje można przekazać telefonicznie pod numerami 22 603 91 78, 22 603 91 08 lub 22 603 91 40. Można też skontaktować się z nimi drogą elektroniczną: krp1warszawa@policja.waw.pl lub osobiście w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY NA WIDOK ANTYTERRORYSTÓW WYSKOCZYŁ NAGI PRZEZ OKNO:

Desperacka próba ucieczki
nagranie z monitoringu / TVN24

kk/r