Miał obnażać się przed dziećmi. 34-latek z pięcioma zarzutami

Warszawa

Zatrzymano podejrzewanego o molestowanie nieletnich

Policja zatrzymała 34-latka podejrzanego o obnażanie się przed dziećmi i molestowanie ich. - Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Dzisiaj sąd zdecyduje, czy zostanie tymczasowo aresztowany - powiedziała Marzena Dąbrowska z pruszkowskiej policji.

34-letni mężczyzna został zatrzymany 4 września w Grodzisku Mazowieckim. Do incydentów z dziećmi miało dochodzić na terenie Brwinowa, Milanówka, jak i samego Grodziska.

- Sprawę prowadzi pruszkowska komenda, bo z Brwinowa wpłynęło zawiadomienie - powiedziała nam Marzena Dąbrowska z KPP w Pruszkowie. - Mężczyzna był poszukiwany jako podejrzewany o obnażania się przed małoletnimi. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury i tam usłyszał pięć zarzutów dotyczących nakłaniania małoletnich do innych czynności seksualnych - dodaje.

W środę sąd zdecyduje, czy zatrzymany spędzi kolejne miesiące w areszcie. - Grozi mu do 12 lat więzienia - podała Dąbrowska.

O sprawie zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą mieszkańców jednego z osiedla w Brwinowie. Alarmowali o mężczyźnie w stroju kolarskim obnażającego się przed dziećmi. Potem miał być widziany przy placach zabaw na terenie Milanówka i Grodziska Mazowieckiego. Zdjęcia z monitoringu trafiły do mediów społecznościowych, co mogło pomóc w zatrzymaniu podaejrzanego.

skw/b