Miał być przetarg, są odwołania. Szkoła pod znakiem zapytania

Warszawa

Radosław Guzowski Architekt, mat. prasoweWstępna koncepcja szkoły na Odolanach

Opóźnia się rozpoczęcie przetargu na budowę nowej szkoły podstawowej na Odolanach. Dzielnica ma pozwolenie na budowę, ale od niektórych mieszkańców zaczęły wpływać odwołania.

Funkcjonalna i ekologiczna - taka ma być nowa szkoła podstawowa na Odolanach przy ulicy Karlińskiego. Na działce o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych według planów urzędu dzielnicy ma stanąć 24-oddziałowa placówka, która będzie mogła przyjąć 600-700 uczniów oraz 100 dzieci uczących się w zerówkach.

Urzędnicy przekonują, że budowa takiej szkoły na Odolanach to priorytet.Rzecznik Woli Mariusz Gruza podkreśla, że ma to być nowoczesna szkoła, spełniająca wszelkie standardy i dostosowana do potrzeb dzieci i osób niepełnosprawnych. - Na terenie szkoły mają powstać dwa boiska wielofunkcyjne, zielone tarasy dla uczniów, sala gimnastyczna oraz pełne zaplecze dla personelu. Równolegle zostanie przeprowadzona także rewitalizacja terenu wokół planowanej szkoły - informuje.

Projekt budowlany jest już gotowy, a 30 kwietnia dzielnica otrzymała pozwolenie na budowę. Kolejny krok to rozpisanie przetargu na budowę. Jednak na razie jest wstrzymany.

- Liczyliśmy, że niezwłocznie będziemy mogli rozpisać przetarg na budowę tego obiektu. Niestety pojawiły się odwołania od decyzji udzielającej zgody na budowę szkoły. W tym również od mieszkańców Odolan - mówi cytowany w komunikacie dzielnicy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Martwią się hałasem

Jak wskazuje Gruza, w odwołania dotyczą dwóch spraw. - Jedna, bardziej formalna sprawa, dotyczy ustalenia stron postępowania. Natomiast druga dotyczy uciążliwości dla najbliższych sąsiadów - mówi rzecznik.

Precyzuje, że w drugim przypadku niektórym mieszkańcom Odolan chodzi o hałas związany z użytkowaniem boiska czy atrium, które będzie wewnątrz szkoły.

Dzielnica informuje, że w związku z odwołaniami rozpisanie przetargu na wykonanie projektu budowlanego nie jest na razie możliwe. - Wszystkie uwagi przekażemy niezwłocznie do wojewody mazowieckiego, gdzie również liczymy na szybkie rozstrzygnięcia - mówi Strzałkowski.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o stołecznych liceach, które przeżywają oblężenie:

Warszawskie licea przeżywają oblężenie
Fakty TVN

mp/ran