Mgła w Modlinie. Samoloty wylądowały z opóźnieniem

Warszawa

Zdjęcie (Gęsta mgła spowiła rano Warszawę): 1542045Rano Warszawa i jej okolice tonęły we mgle. Taki stan rzeczy utrzymuje się rejonie lotniska w Modlinie. O godz. 10.25 warunki na krótko się poprawiły - wylądował samolot z Londynu, a tuż przed godz.11 - z Eindhoven.

Zgodnie z prognozą synoptyka TVN Meteo na terenie Warszawy i okolic poranek był mglisty. Taka sytuacja była też na lotnisku w Modlinie, gdzie warunki mają się poprawić dopiero po godz. 12.00.

Mimo to, dwa samoloty już wylądowały. - Nad lotniskiem wciąż unosi się mgła. Widzialność drogi startowej wynosi 150 m, a pionowa 30 m, co utrudnia lądowanie samolotów. Po godz. 10.00 na chwilę poprawiły się warunki i wylądował samolot lecący z Londynu, a tuż przed godz.11.00 na płycie lotniska osiadł także samolot z Eindhoven. Wg naszych prognoz mgła ma odpuścić dopiero ok.godz.12.00 - mówiła o 11.00 Magdalena Bojarska, rzeczniczka portu lotniczego w Modlinie.

Modlin latał z Okęcia

Mgła już nie raz paraliżowała lotnisko w Modlinie. Np. 14 października samoloty, które miały stamtąd startować, zostały przekierowane na Okęcie.

Czytaj więcej na ten temat

ij/roody