Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Mgła utrudniała pracę lotnisk

Najnowsze

TVN24Gęsta mgła spowiła rano Warszawę

Skutki porannej mgły lotnisko w Modlinie odczuwało jeszcze po południu. Niektóre odloty i przyloty zostały przekierowane do Warszawy.

- Samoloty już lądują. Niektóre o czasie, inne z opóźnieniem. Sytuacja wraca do normy - poinformowała po godzinie 15.00. Edyta Mikołajczyk z biura prasowego lotniska Modlin. - Mamy nadzieję, że wieczorem mgła nie pojawi się znowu - dodaje.

W piątek rano z Modlina dwa samoloty nie odleciały, nie wylądował również jeden - z Budapesztu.

Przed południem Ryanair przekierował aż osiemy przylotów do Warszawy. Chodzi o loty m.in. z Barcelony, Londynu, Dublina, Oslo czy Dusseldorfu. Podobnie jest z odlotami do tych miast. Jedynie lot do Sztokholmu odbył się bez problemu. Ponadto lot do Paryża został odwołany.

Tu sprawdzisz szczegóły.

Odwołane loty krajowe

Utrudnienia pojawiły się również w warszawskim porcie. - Samolot z Kairu PLL LOT został przekierowany na lotnisko w Katowicach – informował Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina. – Miał wylądować w Warszawie o 7.20 – dodał.

Problem z lądowaniem w stolicy miał również samolot cargo z Kolonii do Szanghaju. – Krążył nad Kutnem. Planowo na Okęciu miał wylądować o 6:30. Ostatecznie wrócił do Kolonii - dodał.

Kilka lotów krajowych zostało odwołanych.

Odloty międzykrajowe z lotniska na Okęciu odbywają się normalnie.

Tu sprawdzisz przyloty i odloty.

Prognoza na dziś

Piątek ma być chłodny i pochmurny. Synoptycy zapowiadali poranne zamglenia. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci pokażą 6-7 stopni powyżej zera. Tu znajdziesz szczegóły.

su//ec/mz

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości