Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Mgła utrudnia lądowania

Warszawa

Znów problemy na Lotnisku Chopina - fot

Mgła nie opuszcza Polski i utrudnia ruch lotniczy. Na lotnisku w Warszawie, z powodu złych warunków atmosferycznych, lądowania są utrudnione. Jak wynika z prognozy IMGW, utrudnienia mogą się pojawić także w piątek.

Na stołecznym lotnisku nie wylądowały dwa samoloty Lufthansy: z Frankfurtu (przekierowany do Katowic) i z Berlina (wrócił do Niemiec). Kolejne maszyny to samolot Swiss z Zurychu (przekierowany do Katowic) oraz samolot LOT-u z Gdańska (wrócił do Gdańska).

Rzecznik lotniska Przemysław Przybylski zapowiadał, że sytuacja pogodowa powinna się poprawić około godziny 12.00. Część samolotów nadal jest jednak opóźniona.

Jak mówi rzecznik, decyzję o podejściu do lądowania na Okęciu lub przekierowaniu samolotów na inne lotniska podejmują piloci.

SPRAWDŹ TABELĘ LOTÓW

Mgła paraliżuje lotniska - czytaj więcej na tvn24.pl

Prognoza na piątek

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek na lotniskach w całym kraju, od godzin nocnych do wczesnych południowych, będą utrzymywały się mgły i silne zamglenia. Potem widzialność ma poprawić się od 6 do 10 km.

Paraliż po awaryjnym lądowaniu

To kolejne problemy na Lotnisku Chopina. W środę wieczorem, po ponad dobie, na lotnisko wrócił normalny ruch.Od wtorkowego popołudnia loty były wstrzymane po awaryjnym lądowaniu Boeinga 767.

tvn24.pl//mz