Mgła paraliżowała ruch na Lotnisku Chopina. 17 lotów odwołanych

Warszawa

TVN24Mgła paraliżowała ruch na Lotnisku Chopina

Poprawa warunków pogodowych pozwoliła na przywrócenie ruchu na Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Bardzo gęsta mgła, która utrzymywała się nad Warszawą od piątkowego wieczoru do soboty rano, uniemożliwiała ruch samolotów. W piątek odwołanych zostało 17 lotów, a 18 przekierowano na inne lotniska. Informację o utrudnieniach serwis Kontakt 24 otrzymał od internauty Mariusza.

Jak powiedział w sobotę przed 7 rano Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska im. Fryderyka Chopina, gęsta mgła utrzymywała się od piątku od około 22.

W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi i widocznością ograniczoną do 200 m, odwołano w piątek 17 lotów, a 18 skierowano na inne lotniska, głównie do Gdańska, Krakowa i Katowic. Spowodowało to również odwołanie kilku porannych lotów w sobotę (m.in. linii Air Baltic i Brussels Airlines).

Sytuacja wraca do normy

- Dziś sytuacja powoli się poprawia - powiedział w sobotę rano Przybylski i dodał, że przed 7 rano widoczność wynosiła około 500m.

Według tablicy odlotów i przylotów ruch został wznowiony. Samoloty startują i lądują na Okęciu bez utrudnień. Informacje te potwierdził także rzecznik lotniska.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKT24.TVN24.PL

gk/aw