Mgła od rana. Modlin lata normalnie

Warszawa

TVN24Modlin lata bez problemów

Ostatnie dni upływały pod znakiem utrudnień w Modlinie. Ale w środę rano przedstawiciele portu przekonują, że na razie loty odbywają się zgodnie z planem. Jak informuje synoptyk TVN Meteo, wschodnia i środkowa Polska tonie we mgle.

Operacje lotnicze w Modlinie zaczęły się po godz. 8.00. Na razie na stronie lotniska nie ma informacji o przekierowanych połączeniach.

Zobacz aktualizowaną na bieżąco tabelę lotów.

Przed godz. 8 informacja lotniskowa poinformowała, że samolot ze Sztokholmu jest oczekiwany o godz. 8.10. - Pierwszy samolot wylądował o czasie, widzialność jest dobra, nie ma żadnych przeszkód w wykonywaniu operacji – powiedziała ok. godz. 8.15 Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowy Lotniska Warszawa-Modlin.

Według informacji ze strony internetowej portu, wystartował też pierwszy samolot. Pasażerowie polecieli nim do Paryża.

Na Lotnisku Chopina rano widzialność wynosiła 400 m. Już przed 6.00 wystartowały pierwsze samoloty. Część przylotów była opóźniona. Zobacz aktualizowaną na bieżąco tabelę lotów.

Uwaga także na ulicach!

Jak podaje synoptyk TVN Meteo, ograniczona jest widzialność na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz w południowo-zachodniej Wielkopolsce (Ziemia Kaliska). Mgły ograniczają widzialność do 100-600 m. Możliwe utrudnienia w komunikacji lądowej i lotniczej - ostrzega TVN Meteo.

Dziś w Warszawie ma być pochmurno z większymi przejaśnieniami. Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 14 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie po południu 996 hPa i rośnie.

Poranna mgła w Warszawie
Lech Marcicznak / tvnwarszawa.pl
Mgła w stolicy
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Skąd się biorą mgły - więcej na tvnmeteo.pl.

ran/mz