Mgła nad Warszawą, kiepska jakość powietrza

Warszawa

tvnwarszawa.plMglisty poranek w Warszawie

Widoczność w Warszawie w sobotę nie przekraczała 200 metrów. Warunki drogowe nie będą dziś sprzyjające - jest ślisko i możliwe są przelotne opady deszczu.

W sobotę w stolicy będzie pochmurno, z niewielkimi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 3 stopni Celsjusza. Będzie wiał słaby, zmienny wiatr.

Ciśnienie spada. W południe wyniesie 993 hPa. Warunki biometeorologiczne są niekorzystne. Z powodu dużej wilgotności powietrza, towarzyszyć nam będzie subiektywne odczucie chłodu i zimna.

Rano nad stolicą utrzymywała się gęsta mgła. Między godziną 7 a 9 widoczność pogorszyła się z 400 do 200 metrów. Dopiero przed godziną 11 nastąpiła poprawa - widoczność wzrosła do 600 metrów.

Kiepska jakość powietrza

W centrum i na Mokotowie jakość powietrza o poranku nie był dobra. Według Warszawskiego Indeksu Powietrza przy stacjach pomiarowych na Marszałkowskiej i w alei Niepodległości został przekroczony czwarty, najwyższy poziom zanieczyszczenia. Oznaczało to, że stężenie pyłu PM10 w powietrzu przekracza 100 µg/m3, stężenie pyłu PM2,5 jest większe niż 71 µg/m3, a poziom NO2 przekracza 400 µg/m3.

"Nie wietrz pomieszczeń. Jeśli kominek nie jest głównym źródłem ciepła w Twoim domu to zrezygnuj z jego używania. Zostaw samochód w domu - pojedź transportem publicznym. Wszelkiej aktywności na zewnątrz (w tym spacerów) powinny szczególnie unikać osoby wrażliwe (kobiety w ciąży i dzieci)" – ostrzegał komunikat na stronie WIP.

Po godzinie 11 stężenie zanieczyszczeń w powietrzu nieco spadło, ale według WIP, wciąż utrzymuje się na trzecim poziomie.

INFORMACJE NA TEMAT AKTUALNEGO STANU POWIETRZA NA TVN METEO

Przed nami kilka dni z zimową aurą. W weekend prognozowane są opady śniegu, a po od poniedziałku także spadek temperatury.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o testach podświetlenia mostu Śląsko-Dąbrowskiego, które będzie ostrzegało przed smogiem:

Most Śląsko-Dąbrowski będzie ostrzegał o smogu
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

kk