Mgła nad Modlinem uziemiła samoloty

Warszawa

flightradar24.comSamoloty kierowane są na Lotnisko Chopina

Kilka godzin trwały utrudnienia na lotnisku w Modlinie. Wszystkie maszyny zawracane były na Lotnisko Chopina. Część wyleciała z kilkugodzinnym opóźnieniem. - To z powodu mgły - poinformowała Magdalena Bojarska, rzeczniczka Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

- Patrzę na stronie Flightradar24.com i widze, że lot Ryanair 6944 z Barcelony do Modlina najpierw krąży wokół Minska Mazowieckiego, potem leci do Modlina i w ostatniej chwili jednak nie ląduje. Teraz znajduje sie w okolicy Góry Kalwarii, mam podejrzenie, że lot został skierowany na Okęcie - napisał na Kontakt24 internauta Arno.

Przewieźli pasażerów do Warszawy

Problemy lotniska wyniknęły z powodu złych warunków pogodowych. - Dwa samoloty odleciały z kilkugodzinnym opóźnieniem - poinformowała rzeczniczka.

Przez kilka godzin port nie przyjmował żadnych samolotów. Wszystkie kierowane były na Lotnisko Chopina. - Były to loty z Budapesztu, Barcelony i Oslo -wyjaśniła Bojarska.

Jak poinformowała rzeczniczka, pozostali pasażerowie, którzy mieli wylecieć z Modlina zostali przewiezieni autobusami na Okęcie, skąd będą kontynuować podróż. Byli to pasażerowie lotu do Barcelony.

Około 11.30 warunki pogodowe na tyle się poprawiły, że przyloty jak i odloty z lotniska odbywają się już bez zakłóceń.

su//ec