Metrostav przeprasza za falstart na Trasie AK

Warszawa

tvnwarszawa.plMówi Tomasz Mołdysz z Metrostav

- Chcielibyśmy przeprosić za wtorkowe utrudnienia. Dołożymy wszelkich starań, aby mieszkańcy byli jak najlepiej informowani o planowanych organizacjach ruchu i prowadzonych pracach – powiedział Tomasz Mołdysz z firmy Metrostav.

Mołdysz odniósł się w ten sposób do sytuacji z wtorku. Kierowcy utknęli wtedy w ogromnym korku na Trasie AK. Wszystko przez niespodziewane zwężenie. Drogowcy zajęli lewe skrajnie pasy w obu kierunkach na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza.

- Na prośbę ratusza od razu przerwaliśmy prace, żeby nie powodować dodatkowych utrudnień. Teraz zaplanowane prace będą prowadzone od godziny 21 do godziny 5 nad ranem – zapewnił Mołdysz.

Skończą w 2015 roku

Czeska spółka na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przebuduje trasę AK do parametrów drogi ekspresowej. Najważniejsze prace to połączenie istniejących i projektowanych węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych. Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o około 10 m. Będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

Remont potrwa do października 2015 r.

SPRAWDŹ DOKŁADNE UTRUDNIENIA.

bf/roody