Metronomy wystąpi na Służewcu

Warszawa

mat. organizatoraMuzycy zagrają 14 czerwca

Znamy kolejnych artystów, którzy wstąpią w tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zagra angielska grupa Metronomy. Wystąpią 14 czerwca.

Festiwal będzie odbywał się w dniach 12 - 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Wśród artystów, zaproszonych na tegoroczną edycję imprezy znaleźli się także: Molesta, Big Sean, Mela Koteluk, zespół Asking Alexandria i Kadebostany.

Nie osiadają na laurach

Metronomy to zespół z Devon w Wielkiej Brytanii, którego liderem wokalista, Joseph Mount. Ich ostatni album to, Love Letters. Z kolei wydany w 2011 roku album The English Riviera zebrał świetnie recenzje krytyków, skutkując nominacją do nagrody Mercury.

- Album został nazwany „wizjonerskim” (magazyn NME), „szykownym” (The Times), Evening Standard określił nagranie jako „rewelacje” a i-D nazwał muzyków „pionierami” - piszą organizatorzy.

- Zespół również wyprzedał koncert w Royal Albert Hall, pojechał w trasę po Europie i Ameryce Północnej – wiele zespołów zdecydowałoby się osiąść na laurach po takich osiągnięciach, ale to nie w stylu Metronomy" - anonsuje muzyków organizator festiwalu.

Molesta, Peszek, Meta Koteluk

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpi również legenda polskiego hip-hopu, Molesta Ewenement. Dzień później – 14 czerwca, swoje koncerty dadzą Maria Peszek oraz Bokka, angielski zespół rockowy Muse a także angielski duet The Chemical Brothers, jedna z najważniejszych formacji muzyki elektronicznej. Wśród artystów, zaproszonych na tegoroczną edycję imprezy znaleźli się także: Mela Koteluk, zespół Asking Alexandria i Kadebostany.

W tym roku festiwal przenosi się na Służewiec. Wcześniej koncerty odbywały się na Pepsi Arenie - stadionie Legii Warszawa - a przez ostatnie dwa lata na Stadionie Narodowym. W zeszłym roku dla warszawskiej publiczności zagrali m.in. Outkast, Florence and the Machine, Pixies, Queens of the Stone Age i Kings ofLeon.

OWF to wielkie muzyczne święto:

Piotr Metz o Orange Warsaw Festival
TVN24

kś/r