Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Metro zwalnia przy Świętokrzyskiej

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plJak oceniasz metro?

W związku z budową drugiej linii metra, pociągi linii pierwszej musza zwalniać. Ograniczenie wprowadzono na odcinku między stacjami Centrum a Świętokrzyska.

- Od trzech dni metro systematycznie zwalania, ale dziś to już było przegięcie. Zamiast 18 minut jechałem 45 i oczywiście spóźniłem się do pracy – napisał na warszawa@tvn.pl internauta.

Poprosiliśmy o wyjaśnienia rzecznika Metra Warszawskiego. - Nie było takiego opóźnienia – zaprzeczył w piątek Krzysztof Malawko. - Dzisiaj rano, pociągi jeździły z kilkuminutowym opóźnieniem, ze względu na to, że między stacją Świętokrzyska a Centrum musza jeździć nieco wolniej. Ale to na pewno nie są opóźnienia rzędu 30 minut – dodał.

Po południu w piątek Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał na swojej stronie internetowej, że w związku z pracami torowymi, prowadzonymi pomiędzy stacjami Centrum a Świętokrzyska, wprowadzone zostało ograniczenie prędkości.

- Skutkuje to wydłużeniem czasu jazdy pociągów, oraz koniecznością wydłużonego czasu postoju pociągów na stacjach oraz w tunelach I linii metra – czytamy na stronie.

b/roody