Metro zmieni nazwy przystanków? "Powinny być powiązane"

budowametra.plJakie będą nazwy przystanków przy nowych stacjach metra?

Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował, by powiązać nazwy przystanków autobusowych z nazwami trzech stacji II linii metra. Jednak ekspertom nie wszystkie z tych pomysłów się podobają.

Wprawdzie II linią metra jeszcze nie jeździmy, i zapewne poczekamy dobrych kilka tygodni na jej otwarcie, to ZTM zaproponował już, by dostosować niektóre nazwy przystanków autobusowych do stacji centralnego odcinka podziemnej kolejki.

Propozycje ZTM...

O jakie dokładnie propozycje chodzi? - zespół przystankowy NOWY ŚWIAT i ORDYNACKA ma zostać zmieniony na METRO NOWY ŚWIAT- UNIWERSYTET - POMIK SYRENY na METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK, - PKP STADION na METRO STADION NARODOWY.

- ZTM wnioskował do Zespołu Nazewnictwa o poniższe zmiany nazw przystanków, gdyż naszym zdaniem nazwy przystanków przy stacjach metra powinny być powiązane z nazwami tych stacji – tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

...zaakceptowane tylko częściowo

Jak się dowiedzieliśmy, jego członkowie zespołu powiedzieli "tak", ale tylko części propozycji. Zaakceptowali Metro Centrum Nauki Kopernik i Metro Stadion Narodowy. Zgłosili jednak zastrzeżenia do nazw Metro Nowy Świat-Uniwersytet. Ich zdaniem nie oddaje ona faktycznej lokalizacji obiektu, przy którym się znajduje. Chodzi na przykład o odległość przystanku Ordynacka od siedziby UW przy Krakowskim Przedmieściu, co mogłoby być mylące dla pasażerów. Poza tym przy kampusie głównym uczelni istnieje przystanek: Uniwersytet.

Igor Krajnow zapewnia, że ostatecznie nazwy będą zgodne z tymi, które zaakceptuje ekspercki Zespół Nazewnictwa Miejskiego przy Radzie Warszawy. - Dotychczas nie otrzymaliśmy jednak oficjalnego (pisemnego) stanowiska zespołu w tej sprawie – zaznacza rzecznik.

Kiedy pojedziemy II linia metra? Prezydent mówiła przed wyborami, że stanie się to 14 grudnia, teraz urzędnicy nie podają żadnego terminu:

Kiedy pojedziemy II linią metra?
Kiedy pojedziemy II linią metra?TVN24

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: budowametra.pl

Pozostałe wiadomości