Metro wchodzi na ich podwórka. Będą mogli parkować na jezdni

TVN Warszawa

Budowa metra na Woli uciążliwa dla mieszkańcówMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Zamknięte ulice, utrudniony dojazd do posesji i problemy z parkowaniem. Budowa metra coraz bardziej doskwiera mieszkańcom Górczewskiej i Rabsztyńskiej. A niebawem roboty zaczną się... na ich podwórkach.

Od końca listopada ubiegłego roku Górczewska jest częściowo zamknięta z powodu toczącej budowy drugiej linii metra. Mieszkańcy zmagają się z hałasem i zmianami organizacji ruchu.

- Wszyscy już wielokrotnie przeżyliśmy zamknięcie wody gdy budowniczowie metra ukręcali rury, codziennie znosimy odgłosy z budowy i autobusy stojące na włączonych silnikach od godziny czwartej rano - napisał Jacek na warszawa@tvn.pl.

Metro wejdzie w podwórka

Podkreśla, że mieszkańcy rozumieją, że pewnych uciążliwości uniknąć nie sposób, przy tak dużych inwestycjach. Ale widzi możliwość ich częściowego złagodzenia. Tym bardziej, że na podwórkach przy Górczewskiej 21, 23, 25 oraz przy Rabsztyńskiej zacznie się wkrótce budowa wentylatorni, co spowoduje utratę kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

- Skoro jest wymóg technologiczny - dojazd maszyn budowlanych i materiałów - to Metro Warszawskie powinno zabezpieczyć inne miejsca parkingowe – napisał, wskazując, że można to zrobić na Górczewskiej. - Został tam zlikwidowany (...) pas ruchu, po którym spacerują odpoczywający kierowcy MZA (max. 2 osoby jednocześnie) i na którym stoi toaleta. Wszędzie zakazy zatrzymywania z ostrzeżeniem wywiezienia samochodu - dodaje.

Zasłonili zakazy parkowania

Jak informuje wykonawca metra na Woli, turecki Gulermak, ustawienia zakazów parkowania wymaga projekt organizacji ruchu. Ale znaki zostały właśnie zasłonięte. - Zdajemy sobie sprawę, że parkowanie na Woli już w tej chwili jest utrudnione. W ostatnich tygodniach wraz z przedstawicielami inwestora oraz władzami dzielnicy intensywnie pracujemy nad zapewnieniem dodatkowych miejsc dla mieszkańców nieruchomości, których dotyczy zakaz - informuje Bartosz Sawicki, przedstawiciel wykonawcy budowy metra.

Dodaje, że już wkrótce w bezpośrednim sąsiedztwie, na południowej jezdni Górczewskiej, między placem budowy stacji a Płocką, w pasie rozdziału wyznaczone zostanie około 40 dodatkowych miejsc parkingowych.

skw/r