Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Metro rozbuduje się na Kabatach

Warszawa

metro.waw.plStacja Techniczno - Postojowa Kabaty

Warszawskie metro ogłosiło właśnie przetarg na budowę nowej hali postojowej na Kabatach. W ramach inwestycji ma powstać również magazyn na materiały chemiczne. Rozbudowa Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty związana jest z planowanym otwarcie drugiej linii metra.

Budowa hali postojowej taboru metra oraz magazynu materiałów chemicznych wraz z budową torów i dróg wewnętrznych - tego oczekuje od wykonawców Metro Warszawskie w ramach ogłoszonego właśnie przetargu.

- Obecne hale mają swoją określoną pojemność i nie do końca nam wystarczają - mówi Krzysztof Malawko, rzecznik metra i dodaje: - A nie mamy drugiego takiego miejsca.

Nowa hala ma mieć niecały hektar powierzchni i pomieścić 14 składów metra.

Termin składania ofert upływa 10 grudnia o godzinie 12. Hala ma powstać w ciągu półtora roku od podpisania umowy z wykonawcą.

Tu myją i naprawiają metro

Stacja Techniczno-Postojowa na Kabatach jest główną bazą pierwszej linii metra. Na razie będzie też pełniła taką funkcję dla drugiej linii. Stacja przeznaczona specjalnie dla linii M2 ma powstać na Bemowie na Morach, ale są to na razie odległe plany.

Na STP Kabaty dokonuje się niezbędnych napraw technicznych wagonów. Znajdują się tam też automatyczna myjnia oraz perony umożliwiające konserwacje składów i utrzymanie ich w czystości.

Zobacz też materiał - nocne prace w metrze:

Nocne prace w metrze
TVN24

jb/mz