Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Metro pojedzie częściej. Zmiany w popołudniowym szczycie

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plUtrudnienia na Ursynowie

Od 1 czerwca metro będzie jeździć częściej w dni powszednie i niedzielę. Zmiany dotyczą między innymi kursów w popołudniowym szczycie.

- Regularnie monitorujemy i sprawdzamy, jak wygląda sytuacja z kursowaniem metra. Doszliśmy do wniosku, że możemy zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów, jest też taka potrzeba – tłumaczy decyzję Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Częściej w szczycie

Zmiany wejdą w życie w dzień dziecka. Jakie dokładnie?

W tzw. międzyszczycie (9 - 13.50) w dni powszednie pociągi podziemnej kolejki będą jeździć nie co 4 minuty i 10 sekund, a co 3.50.

W popołudniowym szczycie (14.40-17.30) jeżdżą z kolei co 3 minuty, a będą kursować co 2.50 min. A wieczorami pociągi będą kursować co 6 minut i 50 sekund w godz. 20-23 (teraz kursują tak od 20 do 21).

Zmiany pasażerów czekają również w niedzielę między 6 a 20.30 – teraz metro kursuje w tym czasie co 6.46 minut, a będzie co 5.50 min.

Były już zmiany

Metro już jeździ częściej w soboty. Nie podjeżdża na peron jak wcześniej co 5 min. 50 sek., lecz co 4 min. 50 sek.

Częstsze kursowanie zapowiedział na początku tego roku dyrektor ZTM Wiesław Witek:

Szef ZTM o kursowaniu metra
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

ran/ec