Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Metro pojedzie częściej, ale tylko w środę

Warszawa

Metro WarszawskieAwaria na stacji Centrum (zdjęcie ilustracyjne)

Warszawskie metro sprawdza swoje możliwości. W środę na tory wyjedzie o sześć składów więcej.

W środę w godzinach szczytu metro na pierwszej linii podjedzie na stację co około dwie minuty, a nie tak jak dotychczas co 2 minuty i 20 sekund.

Testy będą prowadzone od godziny 5.40 do 9.30.

42 pociągi

Linię będą obsługiwały 42 pociągi, co ma być testem przed otwarciem kolejnych odcinków drugiej linii podziemnej kolejki.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że otwarcie kolejnych odcinków M2 może generować zwiększone zapotrzebowanie na przewóz również na linii M1. Z tego też powodu prowadzone testy mają przygotować nas do obsługi większej ilości pasażerów, ale także zweryfikować przyjęte w latach 80. minionego wieku założenia techniczno-eksploatacyjne - mówi Anna Bartoń, rzeczniczka metra.

I jak zapewnia, metro w sytuacjach występowania zdarzeń szczególnych, na przykład pozostawionego bagażu, będzie reagowało dynamicznie.

Problemem w dniu testów może być obrót pociągów na stacjach końcowym. Tam - już teraz - pojawiają się zatory.

Jednak jak wyjaśnia rzeczniczka w dniu testów zaangażowana będzie większa liczba maszynistów.

Budują torowisko w tunelu metra na TargówekBudowa II linii metra
wideo 2/4

kz/pm